سوره اسراء با صدای علی حذیفی

  • جهت دانلود فایل مورد نظر بر روی جعبه سبز رنگ کلیک کنید
  • جهت گوش دادن آنلاین به فایل مورد نظر جعبه قرمز رنگ را پلی فرمائید.
  • در صورت خراب بودن لینک دانلود و یا پخش آنلاین لطفا مورد را گزارش دهید

جعبه دانلود

پخش آنلاین

تعداد بازدید: 454

توضیحات سوره اسراء از کتاب و تفسیر انوارالقرآن

مکی‌ است‌ و داراي‌ 111 آيه‌ است‌.

وجه‌ تسميه‌: اين‌ سوره‌ بدان‌ جهت‌ «اسراء» ناميده‌ شد كه‌ متضمن‌ اخبار از رويداد عظيم‌ و معجزه‌ بزرگ‌ سيردادن‌ شبانگاهي‌ خاتم‌ انبياء و مرسلين‌ حضرت ‌محمد‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم از مكه‌ به‌سوي‌ مسجدالاقصي‌ در جزئي‌ از يك‌ شب‌ است‌، معجزه‌اي ‌كه‌ خود دليل‌ روشن‌ قدرت‌ خداي‌ عزوجل‌ و گرامي‌داشت‌ بزرگي‌ براي‌ رسول ‌معظم‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم وي‌ است‌. چنان‌ كه‌ اين‌ سوره‌ به‌ سبب‌ بيان‌ داستان‌ دوبار آواره ‌شدن ‌يهوديان‌ در زمين‌ به‌ علت‌ فسادشان‌، سوره‌ «بني‌اسرائيل‌» نيز ناميده‌ مي‌شود.

فضيلت‌ آن‌: در بيان‌ فضيلت‌ اين‌ سوره‌ از عائشه‌ رضي‌الله عنها روايت‌ شده‌است‌ كه‌ فرمود: «رسول‌ خدا صلی الله علیه و آله وسلم هر شب‌ سوره‌هاي‌ بني‌اسرائيل‌ و زمر را تلاوت ‌مي‌كردند».

سوره اسراء

توضیحات سوره

بیوگرافی و زندگی نامه شیخ علی بن عبدالرحمن حذیفی

 

شیخ علی بن عبدالرحمن الحذیفی در روستای قرن در استان العوامر در سال 1366 هجری قمری متولد شد. تعلیمات ابتدایی خود را در همان روستا شروع نمود و قرآن را زیر نظر شیخ محمد بن ابراهیم الحذیفی ختم کرد و همزمان به حفظ بعضی از جزء های قرآن پرداخت.

 

اصل یادگیری های ایشان به دانشگاه شریعت ریاض در سال 1388 هجری قمری بر میگردد و در سال 1392 هجری قمری از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. همچنین در سال 1395 هجری قمری مدرک لیسانس خود را از دانشگاه الازهر مصر دریافت نمود، و همچنین با پایان نامه ای تحت عنوان ” طرائق الحكم المختلفة في الشريعة الإسلامية دراسة مقارنة بين المذاهب الإسلامية ”  توانست مدرک دکتری خود را نیز دریافت کند.

 

از سال 1397 هجری قمری در دانشگاه اسلامی مدینه مشغول به کار و تدریس شد و امامت و خطابت مسجد قبا نیز به ایشان واگذار شد، و سپس به امام و خطیب مسجد نبوی در سال 1399 هجری قمری منصوب شد، و تا سال 1418 در این منصب باقی ماند.

 

شیخ علی حذیفی اجازه قرائت های دهگانه را از تعداد کثیری از قراء برجسته عربستان سعودی دریافت کرد و به یکی از مشهورتین قاریان قرآن در جهان اسلام تبدیل گشت.

 

علی حذیفی

بیوگرافی

سایر سوره ها با صدای علی حذیفی