سوره قارعه با صدای علی حذیفی

  • جهت دانلود فایل مورد نظر بر روی جعبه سبز رنگ کلیک کنید
  • جهت گوش دادن آنلاین به فایل مورد نظر جعبه قرمز رنگ را پلی فرمائید.
  • در صورت خراب بودن لینک دانلود و یا پخش آنلاین لطفا مورد را گزارش دهید

جعبه دانلود

پخش آنلاین

تعداد بازدید: 413

توضیحات سوره قارعه از کتاب و تفسیر انوارالقرآن

سوره قارعه مکی‌ است‌ و داراي 11 آيه‌ است‌.

 

وجه‌ تسميه: اين‌ سوره‌ به‌سبب‌ افتتاح‌ با كلمه‌ «قارعه‌» كه‌ ايجادگر هول‌ و هراس‌ است‌، «قارعه‌» نام‌ گرفت‌. شايان‌ ذكر است‌ كه‌ قارعه‌ يكي‌ از نامهاي‌ روز قيامت‌ است‌، مانند «الحاقه‌»، «الصافه‌»، «الغاشيه‌» و مانند اينها.

 

آیه اول از سوره قارعه از تفسیر انوار القرآن

الْقَارِعَةُ ‏(1)

«قارعه» يعني: درهم‌كوب‌ دلها با هول‌ و هراس‌ و بي‌قراري‌ خويش‌، يا كوبنده ‌دشمنان‌ خدا جلّ جلاله  با عذاب‌ روز قيامت‌.

 

ناس

توضیحات سوره

بیوگرافی و زندگی نامه شیخ علی بن عبدالرحمن حذیفی

 

شیخ علی بن عبدالرحمن الحذیفی در روستای قرن در استان العوامر در سال 1366 هجری قمری متولد شد. تعلیمات ابتدایی خود را در همان روستا شروع نمود و قرآن را زیر نظر شیخ محمد بن ابراهیم الحذیفی ختم کرد و همزمان به حفظ بعضی از جزء های قرآن پرداخت.

 

اصل یادگیری های ایشان به دانشگاه شریعت ریاض در سال 1388 هجری قمری بر میگردد و در سال 1392 هجری قمری از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. همچنین در سال 1395 هجری قمری مدرک لیسانس خود را از دانشگاه الازهر مصر دریافت نمود، و همچنین با پایان نامه ای تحت عنوان ” طرائق الحكم المختلفة في الشريعة الإسلامية دراسة مقارنة بين المذاهب الإسلامية ”  توانست مدرک دکتری خود را نیز دریافت کند.

 

از سال 1397 هجری قمری در دانشگاه اسلامی مدینه مشغول به کار و تدریس شد و امامت و خطابت مسجد قبا نیز به ایشان واگذار شد، و سپس به امام و خطیب مسجد نبوی در سال 1399 هجری قمری منصوب شد، و تا سال 1418 در این منصب باقی ماند.

 

شیخ علی حذیفی اجازه قرائت های دهگانه را از تعداد کثیری از قراء برجسته عربستان سعودی دریافت کرد و به یکی از مشهورتین قاریان قرآن در جهان اسلام تبدیل گشت.

 

علی حذیفی

بیوگرافی

سایر سوره ها با صدای علی حذیفی