سوره همزه با صدای منشاوی

  • جهت دانلود فایل مورد نظر بر روی جعبه سبز رنگ کلیک کنید
  • جهت گوش دادن آنلاین به فایل مورد نظر جعبه قرمز رنگ را پلی فرمائید.
  • در صورت خراب بودن لینک دانلود و یا پخش آنلاین لطفا مورد را گزارش دهید

جعبه دانلود

پخش آنلاین

دانلود سوره همزه منشاوی

 

 

متن صفحه اول سوره همزه منشاوی

 

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ
وَیْلٌ لِّکُلِّ هُمَزَهٍ لُّمَزَهٍ ﴿١﴾ الَّذِی جَمَعَ مَالًا وَعَدَّدَهُ ﴿٢﴾ یَحْسَبُ أَنَّ مَالَهُ أَخْلَدَهُ ﴿٣﴾ کَلَّا ۖ لَیُنبَذَنَّ فِی الْحُطَمَهِ ﴿۴﴾ وَمَا أَدْرَاکَ مَا الْحُطَمَهُ ﴿۵﴾ نَارُ اللَّـهِ الْمُوقَدَهُ ﴿۶﴾ الَّتِی تَطَّلِعُ عَلَى الْأَفْئِدَهِ ﴿٧﴾ إِنَّهَا عَلَیْهِم مُّؤْصَدَهٌ ﴿٨﴾ فِی عَمَدٍ مُّمَدَّدَهٍ ﴿٩﴾  || ترجمه –> واى بر هر بدگوى کننده‌ى عیبجوى (۱) آنکه مالى فراهم کرد و بر شمرد (۲) مى‌پندارد که مالش او را جاوید کند (۳) چنین نیست [که مى‌پندارد]، حتما در آتشى شکننده افکنده شود (۴) و تو چه مى‌دانى آتش شکننده چیست (۵) آتش برافروخته الهى است (۶) آتشى که بر دل‌ها افتد و زبانه کشد (۷) این آتش بر آنها سرپوش است [و راه گریز ندارد] (۸) در ستون‌هایى است کشیده شده (۹)

 

 

همزه منشاوی

تعداد بازدید: 1560

توضیحات سوره همزه از کتاب و تفسیر انوارالقرآن

سوره همزه مکی‌ است‌ و داراي‌ 9 آيه‌ است‌.

 

وجه‌ تسميه سوره همزه : اين‌ سوره‌ به‌ سبب‌ آن‌ «همزه‌» نام‌ گرفت‌ كه‌ با فرموده‌ حق‌تعالي: وَيْلٌ لِّكُلِّ هُمَزَةٍ لُّمَزَةٍ ‏افتتاح‌ گرديده‌ است‌. همزه: كسي‌ است‌ كه‌ غيبت‌ و عيجويي‌ مردم‌ را نموده‌ و با سخن‌، يا با فعل‌، يا با اشاره‌ به‌ آنان‌ طعنه‌ مي‌زند.

عطاء، كلبي‌ و سدي‌ در بيان‌ سبب‌ نزول‌ گفته‌اند: اين‌ سوره‌ درباره ‌اخنس ‌بن‌ شريق‌ نازل‌ شد كه‌ به‌ عيبجويي‌ و غيبت‌ مردم‌ و بويژه‌ رسول ‌اكرم‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم

مي‌پرداخت‌. ابوحيان‌ مي‌گويد: «اين‌ سوره‌ بنابر اقوالي‌ درباره‌ اخنس‌بن‌شريق‌، يا عاص‌بن‌وائل‌، يا جميل‌بن‌معمر، يا وليدبن‌مغيره‌، يا اميه‌بن‌خلف‌ نازل‌ گرديد. و ممكن‌ است‌ درباره‌ همه‌ آنها نازل‌ شده‌ باشد ولي‌ حكم‌ آن‌ درباره‌ همه‌ كساني‌ كه‌ به‌ اين‌ اوصاف‌ متصف‌ مي‌باشند، عام‌ است‌ زيرا در نزد اهل‌ تحقيق‌ و اصوليان‌ اين ‌يك‌ قاعده‌ عام‌ و كلي‌ است‌ كه: مخصوص‌ بودن‌ سبب‌، با عام‌ بودن‌ لفظ منافي ‌نيست‌.

 

همزه

توضیحات سوره

بیوگرافی و زندگینامه شیخ محمد صدیق منشاوی

محمد صدیق منشاوی در سال 1920 در مرکز استان سوهاج مصر از خانواده ای مانوس با قرآن کریم متولد شد.
پدر ایشان شیخ صدیق السید المنشاوی کسی بود که شهرت قرائت های زیبای ایشان سراسر مصر و سوریه و لندن را فرا گرفته بود. و عموی ایشان شیخ احمد السید المنشاوی نیز کسی بود که از ایشان بعنوان قاری اختصاصی کاخ سلطنتی دعوت به عمل آمد که ایشان از قبول این سمت خود داری نمودند.

شیخ محمد صدیق منشاوی در سن 7 سالگی قرآن را در روستایشان ختم نمود، و بعد از آن در دهه دوم از عمرشان به قاهره جهت یادگیری علوم قرآنی هجرت نمود، و در مساجد و محافل مشغول به تلاوت قران شد تا اینکه مشهور به قاری مخصوص جمهوری مصر شد.
همه ایشان را بخاطر زیبایی صدایش و جمال تلاوتش میشناختند و چندین و چند دور تلاوت های ایشان ضبط گردید
در مسجد و الاقصی و کویت و سوریه و لیبی و … تلاوت های ایشان ضبط شد.
شیخ محمد صدیق منشاوی در ازدواج اولشان صاحب چهار پسر و دو دختر شدند، و در ازدواج دوم نیز 5 پسر و چهار دختر نصیبشان شد، همسر دوم ایشان در اثنای فرضه حج وفات یافت .

خود شیخ محمد صدیق منشاوی هم در روز جمعه 5 ربیع الثانی سال 1389 هجری قمری، با برجای گذاشتن تلاوات کثیری چشم از جهان بست.

 

منشاوی

بیوگرافی

سایر سوره ها با صدای محمد صدیق منشاوی